Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Sinema ve Dijital Medya

Çift Anadal, Yan Dal, Burs, Staj ve Erasmus Olanakları

 

Çift Anadal Programları

Çift Anadal Programları, anadal lisans programlarını üstün başarıyla sürdüren öğrencilerin, aynı zamanda ikinci bir lisans diploması almak üzere öğrenim görmeleridir. 

Öğrenimini üstün başarıyla sürdüren Sinema ve Dijital Medya Bölümü öğrencileri, Çift Anadal Programı'nı başarıyla tamamladıklarında başka bir daldan ikinci lisans diploması alabilirler. 

Çift Anadal Programları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yan Dal Programları

Yan Dal Programları, anadal lisans programlarını başarıyla yürüten öğrencilerin başka bir dalda bilgilenmek amacıyla katıldıkları sertifika programıdır.

Öğrenimini üstün başarıyla sürdüren Sinema ve Dijital Medya Bölümü öğrencileri, Yan Dal Programı'nın başarıyla tamamladıklarında başka bir daldan sertifika almaya hak kazanırlar.

Yan Dal programları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Burslar

İEU Sinema ve Dijital Medya Bölümü, eğitim hayatlarını daha rahat sürdürebilmeleri için öğrencilerine %100, ve %50 oranında burs imkanı sağlamaktadır. 

Burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilirsiniz. 

 

Stajlar

Sinema ve Dijital Medya bölümü öğrencileri mezun olmadan önce en az 8 haftalık (4+4 olmak üzere 2 firma ya da 8 haftalık tek firma) zorunlu stajlarını tamamlamakla yükümlüdür. 

Öğrencilerin, öğrenim sırasında kazandıkları teorik ve pratik bilgileri uygulamayla pekiştirmeleri ve becerilerini göstermeleri amacıyla staj yapmaları öngörülmüştür.

Sinema ve Dijital Medya bölümü öğrencileri stajlarını genellikle prodüksiyon şirketleri, post prodüksiyon şirketleri, televizyon kuruluşları, medya ajansları, dijital medya ajansları, reklam ajansları, film, belgesel ve dizi projelerinde tamamlamaktadır.

Stajlarla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Erasmus

Erasmus programı, yükseköğrenim kurumunda kayıtlı öğrencinin öğreniminin bir bölümünü ikili anlaşma ile ortak olunan yurtdışındaki yükseköğretim kurumunda gerçekleştirmesidir. Faaliyet süresi aynı akademik yıl içerisinde tamamlanabilecek 3 ile 12 ay arasında bir süre ( 1, 2 veya bazı ülkelerin sistemlerine göre 3 dönem) olabilir. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Erasmus programı kapsamından çeşitli alanlarda daha fazla bireyin faydalanabilmesi için Avrupa'daki birçok üniversite ile Erasmus anlaşması yapmıştır. 

Erasmus anlaşmalarımız ve kontenjanlara buradan ulaşabilirsiniz. 


  

 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.