Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Sinema ve Dijital Medya

Hakkımızda

Bölümümüz, çağdaş sinema ve dijital medya sanatlarına yönelik eğitim sunar; kurgu, belgesel, animasyon ve etkileşimli medya anlatıları dahil olmak üzere geleneksel ve dijital görsel hikaye anlatım biçimlerine odaklanır. 

Müfredatımız üç ilke etrafında şekillenmektedir: Uygulamalı, entelektüel ve yaratıcı becerilerin harmanlanmış bir şekilde öğretilmesi; endüstri standartlarında çoklu mesleki becerilere sahip öğrenciler yetiştirilmesi; öğrencilerin etik davranış alışkanlıkları kazanma, eleştirel düşünme, problem çözme ve mesleki adaptasyon konularında geliştirilmesi. 

Müfredatımızın temel taşı birden fazla eğitmen tarafından verilen, sinema ve dijital medya sanatları alanında çalışan profesyonellerin de konuk edildiği bir dizi yoğun stüdyo dersleridir. Bu stüdyo derslerinde öğrenciler, dijital medya ürünlerinin prodüksiyon öncesi, prodüksiyon ve prodüksiyon sonrası aşamaları ile ilgili uygulamalı beceriler geliştirirler; bir grubun üyesi olarak çalışmanın yanı sıra, kendi yaratıcı çalışmalarının bireysel sorumluluğunu üstlenmeyi öğrenirler. Stüdyo dersleri, öğrencilerin uzmanlık alanlarında beceri kazandıkları zorunlu dersler ve seçmeli derslerle desteklenir.

Sinema ve dijital medya endüstrisinin profesyonel ihtiyaçları hızla değişiyor. Bölümümüz, bu dönüşüme paralel olarak, hem film yapımının temel becerilerine hakim (senaryo yazımı, yönetmenlik, kurgu vb.) hem de etkileşimli unsurlarla dijital medya anlatıları yaratma becerisine sahip yaratıcı genç profesyonelleri mezun etmeyi amaçlıyor.  

 

 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.