Misafir Akademisyen ve Uzmanlar

  Atıf AKIN

  New Jersey'de Rutgers University Mason School of Arts'da tasarım çalışmalarında ders vermektedir.  Kendisi de bir  medya artist ve küratör olan Atıf Akın, ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunudur ve ODTÜ'de  Endustriyel Tasarım  masterı yapmıştır. Daha önce Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi'nde yeni medya, sanat ve tasarım üzerine dersler vermiştir.

 

 

 

  Andreas TRESKE

  Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü'nde öğretim görevlisidir, aynı zamanda medya sanatçısı, film yapımcısı ve kurgucudur. Üç sene İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya bölümünde ders vermiştir. Can Dündar'ın 'Mustafa' (2008) filminin kurgusunu yapmıştır. 

 

 

 

  Deirdre BOYLE

  The New School Medya Çalışmaları'nda öğretim görevlisidir. Medya tarihçisi, eleştirmeni ve küratördür. Araştırmaları ve çalışma konuları belgesel film ve videonun tarihi ve teorisi, travma, kolektif hafiza, tarih, medya tüketimi ve beden üzerine odaklanmıştır. 

 

 

 

 

  Dirk SCHAFER

  Munich'de film kurgucusu olarak çalışmıştır. Cologne'da Academy of Media Arts'da ve Varşova'da Andrzej Wajda Film Okulu'nda eğitim gördü. Filmleri Berlin, San Sebastian, New York, Sidney ve Leipzig gibi uluslararası festivallerde gösterildi. 

 

 

 

 

 Stephan VORBRUGG

 Munich Film School, Filmakademie Ludwigsburg ve Akademie fur Fernsehen Munchen'de dersler veren Stephan Vorbrugg, görüntü yönetmenliği yapmaktadır ve German Society of Cinematographers üyesidir.

 

 

 

 

  Yeşim USTAOĞLU

  Türk sinemacı, film yönetmeni, senaritst, yapımcı. İlk filmi İz'den (1994) önce çekmiş olduğu kısa filmler pek çok uluslarasarı festivallerde ödüller aldı. Uluslararası bilinirliğini Güneşe Yolculuk (1998) filmiyle kazandı, dördüncü filmi olan Pandora'nın Kutusu (2008) San Sebastian Film Festivali'nde en iyi film ve en iyi kadın oyuncu ödüllerini aldı.