Misafir Akademisyen ve Uzmanlar

 Atıf AKIN

 New Jersey'de Rutgers University Mason School of Arts'da tasarım çalışmalarında ders vermektedir.  Kendisi de bir medya artist ve küratör olan Atıf Akın, ODTÜ Kimya Mühendisliği mezunudur ve  ODTÜ'de Endustriyel Tasarım masterı yapmıştır. Daha önce Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has  Üniversitesi'nde yeni medya, sanat ve tasarım üzerine dersler vermiştir.

 

             

Aylin Zoi Tinel

Film kurgucusu Aylin Zoi Tinel, 2012 yılından bu yana editör arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Sivil Editörler'in çatısı altında, reklam, uzun metraj sinema filmi, belgesel ve enstelasyon gibi farklı alanlarda editörlük yapıyor. Bir yandan müzik ve video projeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

 

 

 

Andreas TRESKE

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü'nde öğretim görevlisidir, aynı zamanda medya sanatçısı, film yapımcısı ve kurgucudur. Üç sene İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya bölümünde ders vermiştir. Can Dündar'ın 'Mustafa' (2008) filminin kurgusunu yapmıştır. 

 

         

   

Ceylan ÖZÇELİK

Türk yönetmen ve senarist. Toplumsal hafıza temalı ilk uzun metraj filmi Kaygı, dünya prömiyerini 67. Berlin Film Festivali'nde Panaroma Special seçkisinde yaptı. Film, Kuzey Amerika prömiyerini  yaptığı South by Southwest Film Festivali'nden Luna Gamechanger Ödülü ile döndü. 

                                      

  

 

  Deirdre BOYLE

The New School Medya Çalışmaları'nda öğretim görevlisidir. Medya tarihçisi, eleştirmeni ve küratördür. Araştırmaları ve çalışma konuları belgesel film ve videonun tarihi ve teorisi, travma, kolektif hafıza, tarih, medya tüketimi ve beden üzerine odaklanmıştır. 

 

      

  Dirk SCHAFER

Munich'de film kurgucusu olarak çalışmıştır. Cologne'da Academy of Media Arts'da ve Varşova'da Andrzej Wajda Film Okulu'nda eğitim gördü. Filmleri Berlin, San Sebastian, New York, Sidney veLeipzig gibi uluslararası festivallerde gösterildi. 

 

                                    


  Meryem YAVUZ

Türk yönetmen ve görüntü yönetmeni. Görüntü yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metraj filmi İki Çizgi(2008) dünya prömiyerini 65. Venedik Film Festivali'nin Uluslararası Eleştirmenler Haftası bölümünde yaptı, Kumun Tadı(2014) ve Toz Bezi(2016) uluslararası ilk gösterimlerini Berlin Film Festivali'nin Forum bölümünde gerçekleştirdiler, Salı(2015), Cannes Film Festivali'nde Kısa Film bölümünde yarıştı. 

 

 

 

 Stephan VORBRUGG

Munich Film School, Filmakademie Ludwigsburg ve Akademie fur Fernsehen Munchen'de dersler veren Stephan Vorbrugg, görüntü yönetmenliği yapmaktadır ve German Society of Cinematographers üyesidir.

 

 

 Yeşim USTAOĞLU

Türk sinemacı, film yönetmeni, senarist, yapımcı. İlk filmi İz'den (1994) önce çekmiş olduğu kısa filmler pek çok uluslarasarı festivallerde ödüller aldı. Uluslararası bilinirliğini Güneşe Yolculuk (1998) filmiyle kazandı, dördüncü filmi olan Pandora'nın Kutusu (2008) San Sebastian Film Festivali'nde en iyi film ve en iyi kadın oyuncu ödüllerini aldı.